GREENPAD » Kurumsal

HAKKIMIZDA


Alinda kenti, kraliçesi Ada ile özdeşleşmiş Karia kentlerinden biridir. Bilge Umar’a göre, Alinda sözcüğü Luwi veya Kar dilinden gelmiştir ve “ışık” anlamındadır. M.Ö 340 yılında Kraliçe Ada, kendini sürgüne gönderen ağabeyine meydan okumak için, şehrin altın anahtarını Büyük İskender’e vererek, gücünü ve ününü perçinler. Dillere destan Alinda saraylarında ise, Anadolu’nun ve Mezopotamya’nın mühendislik harikası doğal soğutucular yaygın olara kullanılır. 

İşte, tarihsel yaşanmışlıkları son teknolojilerle buluşturan Alindair, bugünün dünyasına yüz yılar öncesinin en doğal soğutma tekniğini uyarlayarak haklı bir gurur taşımaktadır. Alindair ile soğutulan mekânlarda geçmiş, bugün ve geleceğin teknolojileri, konfor, verimlilik ve sağlıkla buluşmakta, dünün emanetini, geleceğe taşımaktadır. 

Şirketimiz geçmişin birikimini 2008 yılında sürdürülen AR-GE çalışmaları ile harmanlayarak, ilk endüstriyel ürünlerini piyasaya sürmüştür. 

2009 yılında Alindair marka tescili alınmış; izleyen süreçte ISO 9001 2008 Kalite Standartına Uygunluk, belgeleri alınmıştır. Şirketimiz, ürünlerimizin mekanik ve elektronik standartlara uygunluğu çalışmalarına 2010 yılında da devam etmiş; doğa ve insan dostu teknolojiyi geliştirmeye yönelik her türlü çalışmayı bünyesinde desteklemiştir. 

Uzman kadrosu, yeniliklere açık yönetim yapılanması ve tüm çalışanlarıyla ürünlerimizi geliştirmek ve daha mükemmeli hedeflemek bir şirket politikamız haline gelmiştir. Yeniliğe odaklanan AR-GE departmanı ile 2010 yılında başladığı CE belgelendirme çalışması, 2011 yılında başarıyla tamamlanmıştır. 

2010 yılı Ekim ayında evaporatif soğutucularımızın ASRE standartlarında yapılması için yaptığımız başvuru projesi TÜBİTAK’tan onay almıştır. 

Şirketimiz, bundan böyle de, kaliteli ürünleriyle üretim ve yaşam alanlarının soğutulmasında ve havalandırılmasında öncü ve sorumlu rolünü oynamaya devam edecektir.